На дострокових парламентських виборах у Молдові перемогла партія президента Маї Санду "Дія і солідарність". Набрала 53% голосів виборців. На другому місці опинився блок соціалістів і комуністів — 27%. Третє дісталося партії "Шор" — 6% виборців. Решта політсил не пройшли до парламенту.
— Наша демократія ще молода. У неї багато проблем. Але є приклад тих, хто подолав усі перешкоди, щоб прийти на вибори. Вірю, що нам вдасться побудувати вільну країну, — заявила
49-річна Мая Санду.
— Це величезний мандат довіри від громадян Молдови. У партії "Дія і солідарність" є президент і парламентська більшість, яка сформує уряд, — каже політичний оглядач Віталій Портников, 54 роки. — Для Молдови це шанс провести реальні реформи, позбутися залишків олігархічного правління і почати зближення з Євросоюзом. Якщо Україна не виправдає сподівань стосовно європейських змін та боротьби з корупцією, Захід може зробити прикладом реформування наших сусідів. Шлях обох країн до Європи довгий. Про нього можна говорити, коли закінчиться євроінтеграція країн Західних Балкан.
Я хотів би, щоб Україна й Молдова діяли разом. Об'єднання зусиль Києва і Кишинева потрібне для вирішення територіальних конфліктів обох країн. Російський анклав "Придністровська республіка" розташований якраз між Молдовою та Україною. Якщо через 10–15 років ми побачимо возз'єднання Молдови, то за 25 років відбудеться возз'єднання України.
Раніше союзники Москви в Кишиневі витіснили проєвропейські сили з уряду. Мая Санду втратила посаду прем'єр-міністра. Влада перейшла до Ігоря Додона, партія якого не мала більшості в парламенті. Операцію з метою привести до влади в Молдові проросійського президента Москва провела блискуче. Але кремлівські політтехнологи не врахували інтересів народу. Додон програв президентські, а його партія — парламентські вибори. Молдова ніколи не була союзником Росії. Москва втратила і потенційну можливість його мати.
×