Latest Breaking News On - Chamber activity catering - Page 1 : vimarsana.com
Restauracja tylko dla zaszczepionych na COVID-19 Na wypadek lockdownu branża zapowiada bunt
money.pl - get the latest breaking news, showbiz & celebrity photos, sport news & rumours, viral videos and top stories from money.pl Daily Mail and Mail on Sunday newspapers.
IGGP domaga się
horecatrends.pl - get the latest breaking news, showbiz & celebrity photos, sport news & rumours, viral videos and top stories from horecatrends.pl Daily Mail and Mail on Sunday newspapers.
opublikowano: dzisiaj, 16-07-2021, 06:30
O deficycie pracowników, masowym przekwalifikowaniu i poszukiwaniach rąk do pracy po pandemii mówi Cezary Maciołek, prezes Grupy Progres.
„PB’’: W kwietniu Grupa Progres informowała, że z branży HoReCa zniknęło w 2020 r. ponad 5 tys. etatów, a pracownicy zaczęli się przebranżawiać. Czy ten trend jest nadal widoczny?
Cezary Maciołek: Trend nadal jest widoczny, ale w znacznie mniejszym stopniu. Branża HoReCa, czyli hotelarstwo i gastronomia, otworzyła się i działa pełną parą, a więc potrzebuje pracowników na wszystkich stanowiskach. Jest bardzo dużo ofert pracy, jest bardzo duże zapotrzebowanie, są permanentne deficyty, o czym świadczą statystyki liczby ofert na portalach rekrutacyjnych. Czerwiec był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę ofert pracy, w tym związanych z HoReCa było ich 320 tys., czyli więcej niż w czerwcu 2019 r. To świadczy o tym, że gospodarka ruszy
Restauracyjny restart po pandemii
pb.pl - get the latest breaking news, showbiz & celebrity photos, sport news & rumours, viral videos and top stories from pb.pl Daily Mail and Mail on Sunday newspapers.
Wzrost płac nie pomaga. Rąk do pracy i tak brakuje Wzrost płac nie pomaga. Rąk do pracy i tak brakuje
praca Zdjęcie
/123RF/PICSEL
Reklama
W branżach mocno poturbowanych przez pandemię wielkim problemem jest brak personelu. Dlatego już w przyszłym tygodniu Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej zamierza wystąpić do rządu i ZUS z petycją. Zaproponuje w niej obniżenie składki na pracownika, ale tylko dla tych przedsiębiorców, którzy zatrudnią ich na umowę o pracę. - Uważamy, że mniejsze obciążenia skłonią firmy do zmiany podejścia, które jest konieczne do tego, by pracownicy wrócili na rynek. Dziś nie chcą wiązać się z tą branżą, bo nie gwarantuje im ona pewności zatrudnienia. Większość pracowników pracuje na umowy zlecenia - wyjaśnia Agnieszka Furmaniak z Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.