vimarsana.com

Latest Breaking News On - Tourv team ukrainian - Page 1 : vimarsana.com

Andrei Cordea, primul gol în tricoul celor de la FCSB: „E prima dată când întâlnesc așa suporteri!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 iulie 2021, 00:00 / Actualizat vineri, 23 iulie 2021 00:27 FCSB a învins-o pe Șahtior Karagandy (Kazahstan), scor 1-0, în prima manșă a turului doi preliminar din Conference League. Andrei Cordea (22 de ani) a marcat unicul gol al partidei și s-a îndrăgostit de fanii vicecampioanei.  Returul va avea loc săptămâna viitoare. Dacă trece de kazahi, FCSB va evolua în turul 3 împotriva echipei ucrainene Kolos Kovalivka. Andrei Cordea s-a transformat rapid într-un favorit al patronului Gigi Becali. A fost evidențiat după remiza din prima rundă a sezonului din Liga 1, remiza de la Botoșani, iar astăzi a marcat și primul gol în tricoul vicecampioanei. Atmosfera de pe Arena Națională l-a încântat pe mijlocașul adus de la Clinceni.

Florin Tănase, întrebat despre schimbările de la pauza meciului FCSB - Karagandy: „Trebuie să ne adaptăm!"

Articol de GSP - Publicat joi, 22 iulie 2021 23:44 / Actualizat joi, 22 iulie 2021 23:45 FCSB a învins-o pe Șahtior Karagandy (Kazahstan), scor 1-0, în prima manșă a turului doi preliminar din Conference League. Florin Tănase (26 de ani) a analizat victoria de pe Arena Națională.  Returul va avea loc săptămâna viitoare. Dacă trece de kazahi, FCSB va evolua în turul 3 împotriva echipei ucrainene Kolos Kovalivka. În partea secundă, la FCSB au fost introduși Ianis Stoica (18 ani) și Alexandru Musi (17 ani). Florin Tănase a dat de înțeles că aceste modificări au avut un rol important în desfășurarea ostilităților.

Ilie Dumitrescu, după FCSB - Șahtior Karagandy 1-0: „Au nevoie de un atacant!"

FCSB - Șahtior Karagandy 1-0. Ilie Dumitrescu: „Au nevoie de un pivot” „ Cred că în momentul când ai numai jucători cu o tehnică bună în teren, ai nevoie și de un pivot. Sunt momente în care dezvolți foarte bine acțiunile. I-am văzut pe Valentin Crețu, Octavian Popescu, Cordea apelând la centrări, dar fără să ai un jucător care să apară foarte bine la finalizare.. E greu.  Tănase a greșit preluarea de două ori, în situații în care ar fi putut să fie cu fața spre poartă. La un moment dat au vrut să le dea și tinerilor o șansă, să fie văzuți în Europa, crezând că le mai dau un gol sau două. Nu a fost așa pentru că au apărut și greșeli.

Dinu Todoran, după FCSB - Șahtior Karagandy 1-0: „Startul sezonului e mereu dificil"

Articol de GSP - Publicat joi, 22 iulie 2021 23:42 / Actualizat vineri, 23 iulie 2021 00:03 Dinu Todoran, 42 de ani, antrenorul FCSB, a evitat să vorbească despre problemele din repriza a doua pe care le-a avut vicecampioana în prima manșă din turul II preliminar Conference League, cu Șahtior Karagandy, 1-0. Returul va avea loc săptămâna viitoare. Dacă trece de kazahi, FCSB va evolua în turul 3 împotriva echipei ucrainene Kolos Kovalivka. Todoran a evitat să răspundă la întrebările punctuale - cum ar fi explicația schimbărilor Musi-Moruțan și I. Stoica-Vînă de la pauză - și a repetat pe parcursul interviului sintagma „ușor, ușor”, referindu-se în general la progresul pe care-l așteaptă din partea echipei.

FCSB - Șahtior Karagandy. Florinel Coman a revenit după 4 luni! Cum s-a mișcat

Florinel Coman (23 de ani, extremă stânga) a revenit la FCSB în meciul cu Șahtior Karagandy (1-0). Returul va avea loc săptămâna viitoare. Dacă trece de kazahi, FCSB va evolua în turul 3 împotriva echipei ucrainene Kolos Kovalivka. Coman a intrat pe teren în minutul 71, în locul lui Octavian Popescu. Astfel, Florinel a ocupat locul său obișnuit din atac, în flancul stâng. A avut la dispoziție ceva mai mult de 20 de minute, însă nu s-a simțit deloc pe teren. A evitat să riște, nu a apelat la pătrunderi, ca în zilele bune, și a jucat mereu la siguranță, pentru cel mai apropiat jucător.