Костадин

Костадинова на финал в стрелбата с първи резултат, Гроздева приключи кариерата си

публикувано на 30.07.21 в 05:46
Антоанета Костадинова е на финал.
Снимка: БОК, Костадин Андонов, Start-photo
Единствената българска медалистка от началото на олимпийските игри в Токио - Антоанета Костадинова, ще има възможност да спечели още едно отличие. Състезателката ни по спортна стрелба се класира за финала на 25 метра пистолет с най-добър резултат - 590 точки.
Мария Гроздева не успя да намери място сред финалистките и зае 28-о място. Това беше последното състезание в славната кариера на двукратната ни олимпийска шампионка, за която това беше седмо участие на Игри.
Втора в квалификациите се нареди китайката Ксиао с 587 точки, а трета е Виталина Бацарашкина. Именно рускинята стана шампионка на 10 метра пистолет, като с последния изстрел успя да изпревари Антоанета Костадинова. Бацарашкина и германката Дорен Венекамп влизат във финала с резултат от 586 точки. Водачката след прецизната стрелба Зорана Арунович отстъпи до деветата позиция и отпадна.
Финалът е тази сутрин от 08:00 часа българско време.
Двамата спортисти ще представят България в осмия ден на олимпийските игри в Токио, събота, 31 юли. От 4:30 часа българско време Йосиф Миладинов излиза за първия български финал в олимпийското плуване от 33 години насам. 18-годишният Миладинов ще стартира във финала на 100 метра бътерфлай, след като днес даде четвърто време в полуфиналите...
публикувано на 30.07.21 в 16:14
Българската лекоатлетка Габриела Петрова не успя да се класира за финала на тройния скок на олимпийските игри в Токио, след като не преодоля квалификациите в дисциплината.  Петрова направи само един успешен опит в пресявките и записа резултат 13.79 метра от втория си скок при квалификационна норма от 14.40 м. По този начин 29-годишната пловдивчанка..
публикувано на 30.07.21 в 14:24
Антоанета Костадинова зае четвъртото място на 25 метра спортен пистолет на олимпийските игри в Токио. Българката остана на един изстрел от бронзовия медал, като отстъпи на полуфинала на китайката Ксяо с 28:29 точки. Стрелкинята от Търговище донесе единствения медал за страната ни на 10 м пистолет, където завоюва среброто. Костадинова се класира за..
публикувано на 30.07.21 в 08:32
С красив букет и много благодарности Българският олимпийски комитет отбеляза в Токио края на състезателната кариера на Мария Гроздева. Генералният секретар на БОК Белчо Горанов припомни паметните успехи на най-титулуваната родна спортистка, спечелила рекордните пет олимпийски медала, два от които златни, 12 европейски титли, общо 29 отличия от..
публикувано на 30.07.21 в 08:11
Инна Ефтимова отпадна в сериите на 100 метра на олимпийските игри в Токио. Българката зае шесто място в серията си с 11.46 секунди. Най-бърза тук беше световната шампионка от Доха 2019 и двукратна олимпийска шампионка (Пекин 2008 и Лондон 2012) Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) с 10.84 секунди. Втора в серията на българката се нареди европейската шампионка..
публикувано на 30.07.21 в 07:29
Първият български атлет на олимпийските игри в Токио – Тихомир Иванов, не успя да се класира за втори финал на висок скок на олимпийски форум след Рио де Жанейро 2016. 27-годишният плевенчанин се справи единствено с 2.17 метра и след три грешки на 2.21 метра отпадна от олимпийската надпревара. Квалификационната норма за място на финала беше 2.30 метра...
публикувано на 30.07.21 в 05:54
Йосиф Миладинов направи историческо плуване в Токио и след време 51,06 сек. се класира за финала на 100 метра бътерфлай. 18-годишният българин остана втори в своята серия, като бе изпреварен единствено от унгареца Крищоф Милак с 50.37 сек.  Така за първи път след 33 години българското плуване има участие в олимпийски финал. За последно това прави..
публикувано на 30.07.21 в 05:31
Шестима български спортисти ще участват в петък, 30 юли, на олимпийските игри в Токио в стрелбата с пистолет, плуването и леката атлетика. В 3.00 часа сутринта Антоанета Костадинова и Мария Гроздева излизат за втората част от квалификациите за 25 метра пистолет. Скоростната стрелба ще определи кои 8 състезателки ще влязат на финала, който..
публикувано на 29.07.21 в 16:25
Йосиф Миладинов се класира за полуфиналите на 100 метра бътерфлай на олимпийските игри в Токио. Другият ни представител в дисциплината Антъни Иванов отпадна в сериите. Миладинов спечели първото място в шеста серия с  време 51:28 секунди. Това позволи на европейския вицешампион да влезе в полуфиналите с шесто време. Чуйте коментара..
публикувано на 29.07.21 в 14:16
Стойка Кръстева се класира на четвъртфинал в боксовия турнир на олимпийските игри в Токио. В категория до 51 килограма българката се наложи над Вирджиния Фукс от Съединените щати с пълно съдийско единодушие - 5-0 гласа. Първият рунд беше равностоен и 35-годишната Кръстева го спечели с 3-2 съдийски гласа. Боксьорката от Добрич..
публикувано на 29.07.21 в 13:58