Церковне &#x

Церковне свято 2 липня - сьогодні згадують брата Господнього і святого родом з України


Юди, брата Господнього по плоті.
Святий апостол Юда, з числа 12-ти учнів Христових, був сином праведного
Йосипа Обручника від його першої дружини
Саломії. Юда також був братом святого спостола
Якова Праведного, предстоятеля Єрусалимської Церкви.
Автор: phenomen.at.ua
2 липня згадують Юду, брата Господнього
Спочатку сини Йосипа, у тому числі і Юда, не вірили в божественну сутність Ісуса. Переказ свідчить, що, коли праведний Йосип, повернувшись з Єгипту, ділив між синами свою землю як спадок, він побажав виділити частину і Христу. Брати ж його чинили опір цьому, і тільки старший з них, Яків, прийняв Ісуса в спільне володіння своєю часткою і за це був названий братом Господнім.
Пізніше Юда повірив в Христа Спасителя як очікуваного месію, всім серцем звернувся до нього і був обраний у число найближчих 12-ти учнів. Але, пам'ятаючи свій гріх, вважав себе негідним називатися братом Божим і в своєму соборному посланні іменує себе лише братом Якова.
За однією з версій, після зради
Юди Іскаріотського ім'я це було дискредитовано, його намагалися не вживати по відношенню до брата Христа. Тому святий апостол Юда мав і інші імена:
Фадей, "
Варсави.
Апостол Юда проповідував Євангеліє в багатьох країнах. Збереглася звістка, що святий ходив з проповіддю до Персії і звідти написав грецькою мовою своє соборне послання, в коротких словах якого укладено багато глибоких істин.
У моральному відношенні апостол переконує віруючих берегти себе від плотської нечистоти, бути справними на своїх посадах, молитві, вірі і любові, обертати на шлях порятунку заблудлих людей. Апостол Юда вчить, що недостатньо лише віри в Христа, необхідні ще і добрі справи, властиві християнському вченню.
Святий апостол Юда мученицьки помер біля 80-го року у Вірменії, в місті Арат, де він був розіпнутий на хресті та пронизаний стрілами.
Автор: drevo-info.ru
Мученик Зосима воїн, Аполлонійський. Ікона з храму св. Зосими в м Созополі, Болгарія
Зосим дуже хотів стати християнином. Почувши про початок переслідування християн, залишив військову службу, прийняв хрещення та всією душею віддався молитві і добродіянням. Правителю
Доміціану донесли, що воїн Зосима зрадив імператора, знявши з себе військове звання і приєднавшись до християн.
На суді святий Зосима мужньо відмовився принести жертву язичницьким богам. За це його піддали жорстоким тортурам. Але, за біблійними переказами, він не відчував страждань, підкріплений благодаттю Божою. Тоді правитель наказав розжарити мідне ложе і покласти на нього Зосиму. Мученик, створивши знамення хреста, ліг, але залишився неушкоджений.
Вирушаючи з міста, Доміциан наказав взути мученика в залізні сандалі з вбитими в підошви гострими цвяхами і вести за собою. Та Господь дарував святому Зосимі сили легко і швидко слідувати за кіньми. Мученик був ув'язнений, де його морили голодом і спрагою, але Ангел зміцнив його сили хлібом і водою.
Після довгих і болісних катувань Зосиму обезголовили, і він з молитвою віддав свою душу Богові.
Іоана (Максимовича), архиєпископа Шанхайського і Сан-Франциського, чудотворця.
Автор: uk.wikipedia.org
 
З роду Максимовичів вийшло чимало відомих діячів України та Росії. Зокрема, дядько -
Михайло Максимович, перший ректор Київського університету. До цього ж роду належав і відомий церковний діяч XVIII століття митрополит І
оанн Тобольський.
Закінчив Петровський Полтавський кадетський корпус у 1914-му і юридичний факультет Харківського університету. Ще в юності був віруючою людиною. Спочатку хотів замість університету вступити в Київську духовну академію, але за наполяганням батьків здобув юридичну освіту.
В 1918 році служив у Харківському окружному суді. Після революції емігрував до Королівства Сербів, Хорватів і Словенців. Обрав шлях священнослужителя - з 1924 року.
У 1934 став епископом Шанхайським. Під час життя в Китаї здобув популярність як благодійник, був попечителем різноманітних філантропічних товариств.
З 1951 - архієпископ Західно-Європейський з кафедрою спочатку в Парижі, потім в Брюсселі. 1962-го переїхав до США. і в 1963-му став архієпископом Західно-Американським і Сан-Франциським.
Помер 2 липня 1966 року в своїй келії під час відвідування Свято-Миколаївської парафії в Сієтлі .
Також 2 липня молитовно вшановують преподобного
Паїсія Великого - єгипетського християнського святого, який помер у V столітті. Йому приписують дар прозорливості і чудотворення. Жив праведним життям у пустелі, мирно упокоївся в дуже поважному віці.
×

Related Keywords

Jerusalem , Israel General , Israel , , United States , Shanghai , China , Paris , France General , France , Armenia , Kiev , Ukraine General , Ukraine , Russia , Brussels , Bruxelles Capitale , Belgium , Saint James , Basse Normandie , Egypt , Kharkiv , Kharkivs Ka Oblast , Croatia , Bulgaria , Greece , Serbs , Croats , Greek , Apostle Jude , Michael Maksimovic , Apostle Judah , Kharkiv University , Kiev University , Orthodox Church , Kharkiv District Court , Court Saint , Saint Apostle Jude , Joseph Spouse , Saint James Righteous , Jerusalem The Church , Lord First , Later Jude , Christ Savior , Back Saint Apostle Jude , Her Cathedral , Read As Well , Onto Court Saint , Salt July , Saint John , Archbishop Shanghai , Kharkiv Province , Metropolitan John , Completed Peter Poltava Cadet , After Revolution , Kingdom Serbs , Monk Paisija Large Egypt Christian Saint , ஏருசலேம் , இஸ்ரேல் , ஒன்றுபட்டது மாநிலங்களில் , ஷாங்காய் , சீனா , பாரிஸ் , பிரான்ஸ் , ஆர்மீனியா , கியெவ் , உக்ரைன் , ரஷ்யா , பிரஸ்ஸல்ஸ் , ப்ரூக்ஸெல்ஸ் தலைநகரம் , பெல்ஜியம் , துறவி ஜேம்ஸ் , பஸ்ஸே நார்மண்டி , எகிப்து , குரோஷியா , பல்கேரியா , கிரீஸ் , கிரேக்கம் , அப்போஸ்தலன் ஜூட் , கியெவ் பல்கலைக்கழகம் , மரபுவழி தேவாலயம் , ஜோசப் மனைவி , ஏருசலேம் தி தேவாலயம் , கிறிஸ்து மீட்பர் , துறவி ஜான் , பெருநகர ஜான் ,

© 2025 Vimarsana