За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса, цього разу експертам потрібно буде провести "аудит відповідних лабораторій і дослідницьких інститутів, що працюють в області перших випадків захворювання людей, виявлених в грудні 2019 року".
Також читайте
Окрім того, зазначає очільник ВООЗ, робота на другому етапі дослідження потребує вивчення людей, дикої природи і тваринних ринків в Ухані, зокрема оптового ринку Хуанань.
Водночас китайська сторона заявила, що "цей план не є основою для майбутніх досліджень". До того ж, відповідаючи на запитання щодо надання додаткових даних з Китаю, представник міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні заявив, що деяку інформацію неможливо передати з Китаю, оскільки вона містять особисті дані.
Напередодні генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію
Також читайте
Зауважимо, що його заява суперечить
звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо походження коронавірусу, в якому експерти називали версію про витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірною", схиляючись до передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія.
Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США,
висловили занепокоєння доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19.
Нагадаємо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до
публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса.
Раніше низка країн закликала Всесвітню організацію охорони здоров'я
У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"